Erkek Palto Tarzınız Olsun - Takim Elbise Erkek Giyim Bayilik

Erkek Giyim Sitemize Hoşgeldiniz...

E-Posta Adresimiz pierrecassi@hotmail.com

Telefon Numaramız +90 532 300 86 65

Erkek Palto Tarzınız Olsun

Ana Sayfa » Anasayfa » Erkek Palto Tarzınız Olsun

Palto Erkek

Havalar soğudu. Kışlıklar giyilse de giyilmese de her birimizin yerlerinden çıkarttığı bir yardımcısı var: PALTOLARIMIZ.

Mevsim koşulları kışlık giyinen ya da giyinmeyen her birimizi tek bir eşyaya çekmekte. Şüphesiz bu eşyalar paltolarımız. İçlerine neler uydurduğumuzu önemi kalmayan neredeyse her tür pantolonla uyum gösteren ve doğru çeşidini aldıysak eğer şıklığınızı mevsime uygun hale getiren paltolarımızın kış mevsimlerindeki yoldaşlarımız desek yanlış söylemiş olmayız. Peki nedir bu palto?  Kelime anlamı gereği kalın kumaştan üretilen tercihen yünlü, soğuk havalarda giyilen kollu ve diz kapağı seviyesine kadar inen önden düğmeli üst giysisi. Paltonun yünlü ve pamuklu tercih edilme sebebi kullanıcısının vücut ısısını koruması amacından başka bir şey değildir. Palto kesimlerinde ve renklerinde dönem dönem ufak farklılıklar gözlemlense de belirgin ve yerini koruyan çeşitleri mevcuttur.  Peki bu çeşitler nelerdir?

Palto Çeşitleri

Trençkot (Trench Coat) : dönem dönem sadece tercih edilen renklerde ufak geçici değişimler görülen bu kesimdeki paltolar kalın kumaşlı ağır kesimlere nazaran daha hafif yapıya sahip bir üründür. Genellikle en bilindik özelliği suya, yağmura olan dayanıklılığıdır.

Mont Kaban (Down Coat): İçi ısı yalıtımını sağlayan dolgu malzemesi ile doldurulmuş olan bu tarz ürünlerde genelde kullanıcın üstüne tam oturan bir yapıya sahip olması aranır. Ve böylece kullanıcısına slim fit bir görünüm kazandırır.

Denizci Paltosu (Pea Coat):  Ağırlıklı olarak lacivert renklerini gördüğümüz bu model paltoda göze çarpan ilk detay çok düğmeli oluşudur.  Ürünün geçmişi Fransız denizcilerine dayandığından olsa gerek bu adı almıştır. Kalın yün kumaşın kullanıldığı bu üründe geniş yakalar kullanılmıştır. Yapı olarak düz bir kesime sahiptir. Bu üründe genellikle bel hizasının hemen üzerinde her iki yanda cepler görmek mümkündür. Üründe kullanılan düğmeler ise ceketin her iki uç kısmında ortalanmış bir şekilde bulunmaktadır.

Pardesü (Over Coat) : Günümüzde çeşitli boy, kalıp ve kalınlık isteğine hitap eden bu ürün hem kadın hem erkek kullanıcılar için dolapların aranan ögesidir. Minimalist giyimin bir temsili olmasından dolayı çok tercih edilen bir ürün halindedir.  En belirgin özellikleri kalıbının orta veya geniş yapıda oluşu ve boyunun diğer palto türlerine nazaran daha uzun bir formda oluşudur. Bu tür bir ürün alırken dikkat edilmesi gereken temel olay pardesünün omuz bölgesindeki oturuşudur.

 

 

Erkek Palto Fiyatları

Çok uygun bir ürün türü olmaması ile bilinen paltonun bilinen bir çok model ve beden çeşitliliğine erkek giyim sektöründe uzun yıllardır varlığını sürdüren PİERRE CASSİ  firmasından hem üretim hem de satış aşamasında ulaşabilirsiniz.

  • İletişim

    iletişim "
  • Kategoriler

  • Son Eklenenler