Erkek Blazer Ceketin Kullanımı - Takim Elbise Erkek Giyim Bayilik

Erkek Giyim Sitemize Hoşgeldiniz...

E-Posta Adresimiz pierrecassi@hotmail.com

Telefon Numaramız +90 532 300 86 65

Erkek Blazer Ceketin Kullanımı

Ana Sayfa » Bizden Haberler » Erkek Blazer Ceketin Kullanımı

Blazer Erkek Ceket

ilk olarak kullanımının 19. Yüzyılda olduğu savunulan blazer ceketler hem resmi hem de resmi olmayan mekanlarda rahatlıkla şıklıkla ifade edilebilecek bir yapıya sahiptir. İngilizcede parlamak anlamına gelen ‘to blaze’ kavramı ceketin renk ve desenlerinin göz alıcılığını ve dikkat çekiciliğini belirtmek amacı ile kullanılmış ve ceket ismini de buradan almıştır.

Bilinenin aksine blazer ceket tüm spor ceketlere verilen ortak bir isim değildir.  Bu kesimdeki ceketi spor ceketlerden ayıran en belirgin noktaları kumaşının türleri ve desenleri, düğme yapıları ve renkleri ve son olarak ceketin kesiminin incelikleridir. Bu özellikler ile birlikte spor giyim ile anılırken aynı zamanda spor giyim ötesinde bir şıklığı da beraberinde getiriyor bu üründe. Ürünün geçmişten bu yana getirdiği en belirgin özelliği ağırlıklı olarak lacivert renginin kullanılmış oluşu ve üzerindeki metal düğmelerdir.

Günümüzde kullanımı hem kadın hem erkekler için oldukça yoğunlaşmış olan blazer ceketlere hem mono hem kruvaze stillerde rastlamak pek mümkün.   Erkek giyimin joker parçası olan bu ceketi diğer ceket modellerinden ayıran kumaş, düğme ve kesim detayları bulunmaktadır. Kullanımı insan zihninde spor giyim ile sınırlı kalsa da çeşitli yardımcı parçalarla hem resmi hem de resmi olmayan mekanlarda  rahatlıktan ödün vermeden şık bir izlenim bırakmak mümkün.

 Blazer Erkek Ceket Kombin Önerileri

 

Belirgin olan modelleri kruvaze ve mono olan Blazer Erkek Ceketin giyileceği yere göre kombinin parçaları değişiklik gösterir. Spor bir kombin oluşturmak istiyorsanız kot, dar kesim bir pantolon  ve polo yaka veya bisiklet yaka bir  tshirt ile şık modern bir kombin oluşturmanız mümkün. Daha  klasik bir görünüm elde etmeyi amaçlıyorsanız eğer dökümlü pantolonlar ve başlıca mavi veya beyaz renkteki gömlekler ile de bu görünümü elde etmeniz mümkün. Ceketiniz ile birlikte kravat kullanmak istiyorsanız eğer seçeceğiniz kravatın ceketinizle aynı kumaş yapısında olması dikkat edilmesi gereken noktadır. Ayrıca ceketinizin rengine uygun kravat seçerken yakın renklerde bir mendil ile de şık bir görünüm elde etmek mümkün

Blazer Erkek Ceket Fiyatları

Erkek giyim sektöründe bu ürünün üzerinde kullanılan kumaşın türünden kullanılacak olanın düğmenin yapısına kadar çeşitli özellikleri ürün üzerinde çeşitli fiyat değişiklikleri getirmektedir.  Bu sektörde uzun yıllardır var olan PİERRE CASSİ  firması ürünlerinin üretimini de kendisi gerçekleştiren  toptan satış gerçekleştiren sektörün üretici  fimaları arasında varlığını 1970’den beri korumaktadır.  Varlığı 50 yılı aşmış ona firma Blazer ürün modellerinde gerek kumaş yapısı gerek kesimi ile erkek giyim ürünlerinde müşterilerine  çeşitli alternatifler sunmaktadır.

 

  • İletişim

    iletişim "
  • Kategoriler

  • Son Eklenenler